Якщо ви маєте намір започаткувати свій бізнес, то починати треба з державної реєстрації підприємницької діяльності. Адже саме реєстрація підприємця — це перший етап до легітимізації вашого бізнесу. Насправді реєстрація підприємця не криє у собі якихось надскладних бюрократичних процедур, але знання основних нюансів зекономить вам чимало часу. Отож, пропоную вашій увазі три простих кроки до реєстрації власного бізнесу.

реєстрація підприємця

1. Внесення даних про підприємця до єдиного державного реєстру

Це питання врегульоване законом про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У статті 1 цього закону вказано, що державна реєстрація — це офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, про фізичну особу — підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом. Порядок державної реєстрації підприємців затверджений Наказом Міністерства юстиції від 09 лютого 2016 № 359/5.
Вказаний порядок передбачає, що державна реєстрація підприємця проводиться будь-яким суб’єктом державної реєстрації в межах його повноважень, незалежно від місцезнаходження цього підприємця. Отже, можна звертатися до центру надання адміністративних послуг у вашому місті та зареєструватися підприємцем.
Перелік документів, що подається для реєстрації підприємця мінімальний. Це заява про державну реєстрацію підприємця встановленого зразка і нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування — для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності. Будь-яких обов’язкових платежів за реєстрацію підприємця законодавством не передбачено.

2. Реєстрація підприємця платником єдиного податку

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 N 1675, у якій зазначаються такі відомості:

 1. прізвище, ім’я, по батькові підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
 2. податкова адреса підприємця (місце проживання);
 3. місце провадження господарської діяльності;
 4. види господарської діяльності, обрані підприємцем, згідно з КВЕД, а у разі здійснення
 5. виробництва — також види товару (продукції), що нею виробляються;
 6. ставки єдиного податку;
 7. кількість осіб, які одночасно перебувають з підприємцем у трудових відносинах (за наявності);
 8. дата обрання спрощеної систему оподаткування.
  Одночасно з поданням цієї заяви слід придбати та подати на реєстрацію податковому органу книгу обліку доходів та витрат, а також замовити витяг з реєстру платників єдиного податку.
  Сплата будь-яких платежів за проведення реєстрації платника податку законодавством не передбачена.

3. Взяття на облік платника єдиного соціального внеску

Відповідно до закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, облік платників єдиного внеску здійснюють податкові органи. Отож, підприємець реєструється платником єдиного внеску одночасно із реєстрацією як платника податку у тому ж податковому органі.
Взяття на облік платників єдиного внеску здійснюється за їх місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом № 755, у день отримання зазначених відомостей контролюючим органом. Відомості з реєстраційної картки вносяться до реєстру страхувальників. Датою взяття на облік як платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.
Будь-яких платежів при взятті на облік платника єдиного внеску законом не передбачено.

Як бачимо, реєстрація підприємця — це прості три кроки, необтяжені будь-якими затратами та значною кількістю непотрібних документів. Між тим, не варто нехтувати і допомогою фахівців у цій спеціалізації, оскільки юридичні послуги щодо державної реєстрації підприємця можуть значно зекономити вам час та сили.

Оставить коментарий

Контакты
г. Николаев, ул. Соборная 12-б, оф. 218
Пн-Пт: 10:00-17:00
На карте
Контакты
г. Николаев, ул. Соборная 12-б, оф. 218
Пн-Пт: 10:00-17:00
На карте
Андрей Гайдаржий 2022. All Rights Reserved.
Андрей Гайдаржий 2022. All Rights Reserved.